Uczniowie w skansenie

Dzisiaj nasze dzieci, które uczestniczą w gminnej letniej półkolonii miały wyjątkową okazję odwiedzić Skansen w Kolbuszowej. To miejsce, pełne historii i tradycji, pozwoliło naszym podopiecznym przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie na wsi w dawnych czasach.

Podczas zwiedzania skansenu, dzieci mogły zobaczyć tradycyjne chaty, kuźnię, młyn oraz inne budynki gospodarcze, które wciąż oddychają historią. Przewodnicy opowiadali fascynujące historie o codziennym życiu, zwyczajach i pracy dawnych mieszkańców tych terenów, co pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć przeszłość.

Jednym z punktów programu były warsztaty z kaligrafii. Dzieci miały okazję usiąść przy drewnianych ławach, takich jak te używane w dawnych szkołach i spróbować swoich sił w pisaniu piórem oraz atramentem.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Czwartkowy dzień na półkolonii