13 czerwca 2024 roku chętni uczniowie klasy I – III Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami odwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni.Wycieczka rozpoczęła się zbiórką uczestników w szkole o godz. 8:00. Po sprawdzeniu obecności i zajęciu miejsc w autokarze, grupa wyruszyła do Bochni. Na uczniów w kopalni czekali przewodnicy oraz wiele atrakcji do obejrzenia. Zjazd pod ziemię odbył się ciemnym, wilgotnym szybem na głębokość 212 metrów. Kolejną atrakcją była przejażdżka kolejką. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć kaplicę św. Kingi oraz spotkać Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni. Wizyta w komorze Ważyn pozwoliła na relaks, zakup pamiątek i zjedzenie smacznego obiadu. Wycieczka była niezwykłą przygodą, interesującą lekcją historii oraz świetną zabawą.

Wycieczka uczniów klas 1-3 do Bochni