PlakatW roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas II i III wzięli udział w realizacji XVI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promowanie zdrowego trybu życia wśród najmłodszych.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o środowisko naturalne oraz poznali podstawowe zasady ekologii. Dzieci uczyły się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, a także poznawały korzyści płynące z aktywności fizycznej.

Dzięki realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nasi uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale także nauczyli się , jak wprowadzać proekologiczne działania w codziennym życiu. Jesteśmy przekonani, że zdobyte umiejętności i wiedza przyczynią się do kształtowania odpowiedzialnych i świadomych ekologicznie młodych ludzi, a uzyskany certyfikat będzie im o tym przypominał.