Młodzieżowa Rada Młodzieży w Sejmie

Z radością informujemy, że 24 maja nasza Młodzieżowa Rada miała niezwykłą okazję odwiedzić Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Szkołę Podstawową w Trzcianie reprezentowała uczennica kl. 8 Emilia Pomianek oraz uczeń klasy 7 Hubert Komza pod opieką pani Agnieszki Gotówko. Wizyta ta była nie tylko okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem jednego z najważniejszych organów władzy w naszym kraju, ale również szansą na bliższe poznanie historii i kultury naszej stolicy. Podczas wizyty w Sejmie, uczniowie mieli możliwość zobaczenia na własne oczy, jak wygląda budynek Sejmu od środka oraz gdzie przebiegają obrady na sali plenarnej.

W ramach wycieczki po Warszawie, uczestnicy zwiedzili:

• Zamek Królewski – Trasę Królewską, gdzie podziwiali wspaniałe wnętrza i bogatą historię polskich władców.
  • Starówkę, która zachwyciła wszystkich swoją wyjątkową atmosferą, pięknymi kamienicami
    i zabytkami.
  • Krakowskie Przedmieście, spacerując po jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy pod przewodnictwem doświadczonego przewodnika, który przybliżył historię i ciekawostki związane z tym miejscem.

Cała wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca. Uczestnicy mogli lepiej zrozumieć, jak ważne są instytucje demokratyczne oraz jak bogata jest historia naszej ojczyzny. Wyjazd do Warszawy pozostawił niezatarte wrażenia i z pewnością zachęcił młodzież do aktywnego udziału
w życiu publicznym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i opiekunom za zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy staną się tradycją naszej szkoły i będą inspirować kolejne pokolenia uczniów.

Zapraszam do galerii zdjęć:

Sejm