Biskup w asyście dyrektora szkoły wita uczniów

W poniedziałek, 19 lutego br., w ramach wizytacji kanonicznej parafii Trzciana, ks. biskup Edward Białogłowski odwiedził naszą szkołę.

Spotkaniu na sali gimnastycznej towarzyszył śpiew: „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. Jako pierwszy powitał Dostojnego Gościa, gospodarz miejsca, p. dyr. Artur Szary. W swoim przemówieniu przybliżył funkcjonowanie i charakter placówki. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Emilia Pomianek wraz z Wiktorią Mytych i Adamem Ruda w imieniu przedszkolaków, dzieci i młodzieży naszej szkoły skierowali słowa powitania.

Zebrani na sali wysłuchali akademii o krzyżu. Przy Chrystusowym krzyżu uczniowie snuli refleksje nt. owoców męki Pana Jezusa.

Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie pod kier.: p. Anny Zych, p. Anny Woźny i p. Bogdana Barlika. Uczniowie klasy 7. recytowali teksty papieskie i biblijne. Artyści uzdolnieni muzycznie z klas 4 – 8 śpiewali pieśni wielkopostne.

Ks. bp Edward w swoim przemówieniu docenił wysiłek naszych uczniów. W lekkiej i sympatycznej rozmowie z nimi przekazał ważne treści. Wskazał na wartość nauki, wyboru szkoły, powołania i przyszłego zawodu. Przypomniał o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w tej parafii. Na pamiątkę odwiedzin przekazał na ręce Pana Dyrektora książkę o błogosławionym Carlo Acutisie.

Spotkanie zakończyło się udzieleniem przez Ks. Biskupa apostolskiego błogosławieństwa uczniom i pracownikom szkoły.


Zapraszam do galerii zdjęć:

Spotkanie z Księdzem Biskupem
Spotkanie z Księdzem Biskupem
Spotkanie z Księdzem Biskupem
Spotkanie z Księdzem Biskupem
Spotkanie z Księdzem Biskupem
Spotkanie z Księdzem Biskupem
Spotkanie z Księdzem Biskupem
Spotkanie z Księdzem Biskupem
Previous Next Play Pause
1 2 3 4