Dzieci podczas zajęć feryjnych

Ferie odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Świlcza, który wsparł inicjatywę zimowego wypoczynku dla naszych uczniów. Uczestnicy półkolonii mieli możliwość wyjazdu do kina i parku trampolin dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świlczy.

Nauczyciele naszej szkoły przygotowali bogatą ofertę zajęć dostosowaną do potrzeb i zainteresowań uczniów klas 1-3. Dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności dzieci mogły spędzić czas w sposób ciekawy, atrakcyjny i pouczający, zapominając na chwilę o szkolnych obowiązkach i skupiając się na wspaniałej zabawie oraz nauce poprzez doświadczenie.

Pierwszy dzień skupił się na działaniach integracyjnych i aktywnościach ruchowych. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach wypiekania chleba, gdzie pod czujnym okiem Pana Zbigniewa Lisa uczyli się tajników pieczenia. Następnie spotkali się z leśniczym, który opowiedział im o tajemnicach lasu oraz ochronie środowiska. Po południu odbyły się zajęcia sportowe, prowadzone przez nauczycieli, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości i energii.

Wtorek był dniem kreatywnym i technologicznym. Dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne podczas zajęć majsterkowania z instruktorem z Majster Klubu, gdzie projektowały i budowały własne prace. Następnie wraz z instruktorami z Edukido zgłębiały wiedzę na temat programowania, korzystając z klocków Lego, która rozbudziła ich kreatywność i umiejętność logicznego myślenia.

Środa była dniem pełnym wrażeń związanych z wyjazdami. Po śniadaniu dzieci pojechały do Kina Helios, gdzie oglądały film „Wyfrunięci”. Po seansie przyszedł czas na odrobinę aktywności fizycznej w Parku Trampolin Grawitacja w Rzeszowie, gdzie mogły się wyszaleć.

W kolejnych dniach dzieci rozwijały swoje umiejętności artystyczne, tworząc własne maski karnawałowe pod czujnym okiem instruktorów z Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcianie. Wykazały się także talentem kulinarnym, piekąc pyszne pierniczki. Warsztaty z dietetykiem pozwoliły im zrozumieć, jak ważne jest zdrowe odżywianie, a wizyta w komisariacie policji i straży pożarnej umożliwiła poznanie pracy funkcjonariuszy oraz zasad bezpieczeństwa.

Oczywiście, powyższy opis to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy dla uczniów. Każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil, nowych doświadczeń i radości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i uśmiechy, które sprawiły, że te ferie zimowe były wyjątkowe i pełne pozytywnej energii.

Zapraszam do galerii zdjęć:

Ferie - wszystko co dobre szybko się kończy
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14