Chłopiec siedzi w ławce

18 stycznia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień tolerancji” poświęcony promowaniu szacunku, zrozumienia i akceptacji różnic między uczniami. Wydarzenie to miało na celu kształtowanie postaw otwartości oraz budowanie atmosfery szacunku i zrozumienia wśród uczniów.

Z tej okazji na godzinie wychowawczej we wszystkich klasach odbyły się różnorodne zajęcia, które miały na celu rozwijanie umiejętności tolerancji i współpracy. Podkreślono, jak istotne jest szanowanie odmienności, zarówno pod względem kulturowym, jak i indywidualnym. Przypomniano również o bardzo ważnym dokumencie jakim jestKonwencja o Prawach Dziecka”

oraz o wartościach takich jak empatia, życzliwość i gotowość do słuchania innych. Organizowano gry i zabawy integrujące uczniów, aby pokazać, że różnice mogą być źródłem ciekawości i wzbogacenia.

Dodatkowo, na korytarzach szkoły pojawiły się plakaty i prace plastyczne uczniów, wykonane podczas zajęć, które promowały tolerancję i szacunek.

Dzień ten był ważnym krokiem w kształtowaniu postaw otwartości i szacunku wśród uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia przyczynią się do budowania pozytywnej atmosfery, opartej na akceptacji i zrozumieniu, także poza tym wyjątkowym dniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, do której zdjęcia zostały wykonane za pomocą aparatu, zakupionego w ramach programu laboratoria przeszłości.

Zapraszam do galerii zdjęć:

Dzień Tolerancji