Uczniowie na cmentarzu sprzątają pomnik

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. 31 października br., uczniowie naszej szkoły udali się na pobliski cmentarz. Wychodząc ze szkoły zatrzymali się przy Pomniku poświęconym m.in. bohaterom narodowym, który znajduje się przed budynkiem szkolnym. Na cmentarzu parafialnym, pod opieką nauczycieli zapalili znicze, w refleksji, modlitwie i zadumie wspominali tych, co odeszli do wieczności. Starsi uczniowie z klasy VII, uporządkowali groby i przystroili je kwiatami. Jak co roku, młodzież naszej szkoły odwiedziła groby: Nieznanego Żołnierza – Legionisty I Brygady Legionów Polskich 1914 – 1918. Lotników: por. Stanisława Ciocha i plut. Władysława Ciocha, Jana Juchy – Sybiraka, żołnierza armii gen. Andersa oraz Edmunda Banickiego, kierownika szkoły w Trzcianie. Wyjście na cmentarz było lekcją wiary i patriotyzmu, oddaniem hołdu bohaterom.

Cześć ich pamięci!

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Zapraszam do galerii zdjęć:

Pamiętamy!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14