Uczniowie stoją w kolejce celem zakupu papieskiej kremówki

Plakat akcji kremówka papieskaZ okazji Dnia Papieskiego, postanowiliśmy włączyć się w obchody, poprzez śpiew „Barki”, zgłębianie życiorysu i nauczania naszego Wielkiego Rodaka oraz poznawaliśmy historię „ciastka papieskiego”. Dlaczego właśnie kremówka?

„A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Żeśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze” (Św. Jan Paweł II, Wadowice, 16 czerwca 1999).

W tym roku postanowiliśmy powrócić do tradycji, którą wielu uczniów wspominało z sentymentem: kremówki – ulubione ciastko Papieża i … nasze.

W dniu 20 października br., wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili charytatywną akcję: „Kremówka Papieska”. Rozprowadzano kremówki, z której dochód przekazany został na stypendia dla niezamożnej, uzdolnionej młodzieży - podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ten sposób pomagaliśmy budować „żywy pomnik Jana Pawła II”. A początki tego sięgają roku 2001, czasów ziemskiego życia Papieża, który był jego radością i wdzięcznością. „Niech Dzień Papieski przyniesie wszystkim Polakom głębokie przeżycia duchowe i obfite owoce łaski. Niech Wam Bóg błogosławi!” – mówił Jan Paweł II.

Wszystkim zaangażowanym w akcję i kupującym kremówkę serdecznie dziękujemy.