Slajd z filmu "Między nami żywiołami"

5 października 2023 r. dzieci z klas I- III SP oraz z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b, pod opieką wychowawczyń, wyjechały autokarem do kina „Helios” w Rzeszowie, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przed projekcją filmów.

Uczniowie z klas I-III oglądali film familijny „O psie, który jeździł koleją”, na podstawie książki Romana Pisarskiego, zaś zerówkowicze - opowieść: „Między nami żywiołami”.

W filmie „O psie, który jeździł koleją” ukazana została historia psa oraz dziesięcioletniej Zuzi, chorej na serce córki zawiadowcy stacji, która dzięki psu zostaje uratowana. Akcja filmu toczy się w Polsce, Lampo jest białym owczarkiem szwajcarskim, znanym w mediach społecznościowych, który radzi sobie doskonale jako psi podróżnik. Opowieść ta wzbudziła u dzieci duże emocje, ukazując przyjaźń między dziećmi i dorosłymi, chorobę i zagrożenie śmiercią oraz szacunek do innych i potrzebę pomagania, która sprawia, że życie nabiera sensu.

Natomiast dzieci z oddziałów przedszkolnych zachwycali się filmem opowiadającym o Mieście Żywiołów, gdzie mieszkają obok siebie przedstawiciele czterech nacji - Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza. „Między nami żywiołami” to przede wszystkim wzruszająca historia o dwóch różnych światach, które nigdy nie miały prawa się spotkać. Twórcy filmu pokazali jednak, jak piękne mogą być przeciwieństwa, ucząc jednocześnie młodych widzów tolerancji oraz tego, że zawsze warto podążać za swoimi marzeniami.