Baner akcji BohaterON 2023

W tym roku nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym BohaterON-włącz historię. Projekt ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Od 2016 roku w działania edukacyjne zaangażowało się ponad 10 000 przedszkoli, szkół i placówek dla dzieci i młodzieży. Niemal 1 800 0000 uczniów z Polski oraz polskich placówek za granicą wzięło udział w lekcjach z zakresu historii i edukacji patriotycznej.

W tym roku również nasza szkoła ma zaszczyt dołączyć do tej inicjatywy. Zajęcia przeprowadzane przez naszych nauczycieli w ramach akcji będą realizowane do 30 października 2023 r. W 2022 r. tradycyjne kartki - laurki wykonywane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu www.wpis.dumnizpowstancow.pl – nowym, wirtualny miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Więcej informacji o działaniach uczniów już niebawem. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału.

Więcej informacji o projekcie dostępne pod linkiem: https://bohateronwtwojejszkole.pl/#o-akcji