Treenespiegel Juli 2023 Web Strona 36Wyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzcianie wraz z opiekunami został zauważony i odnotowany w niemieckiej prasie.

W lipcowym wydaniu czasopisma Treene-Spiegel, na stronie 36 ukazał się artykuł, w którym przeczytać można szczegółowy opis podjętego na przełomie maja i czerwca wspaniałego przedsięwzięcia.

To super reklama i promocja naszej szkoły, miejscowości i gminy!!!

Tłumaczenie:

Nareszcie...
...po trzyletniej przerwie spowodowanej koronawirusem i wojną na Ukrainie, my, uczniowie z Tarp, gościliśmy od 29 maja do 4 czerwca 2023 roku polską szkołę partnerską z Trzciany koło Rzeszowa. Organizatorem ze strony niemieckiej był nauczyciel pan Golegowski, który wraz z uczennicami Hannah, Nele, Idą i Kaliną oraz uczniami Taylerem i Larsem przygotował urozmaicony program. W Zielone Świątki, po przyjeździe, rodzice zorganizowali w szkole wspólnego grilla.
Następnego dnia wszyscy udali się do szkoły. Dzieci i nauczyciele zostali powitani przez pana Elbrechta, naszego dyrektora. Następnie uczniowie oprowadzili swoich gości po szkole i miejscowości. Na koniec odbyły się dwie lekcje i wspólny obiad w naszej super stołówce.
W środę udaliśmy się do hali wspinaczkowej "FlensBloc" we Flensburgu, a następnie na zakupy do pięknego centrum miasta. Byliśmy również w porcie. Czwartek był wietrzny. Wszyscy popłynęli promem z Langballigau do pięknego Sonderburga. Po 3-godzinnym spacerze po mieście, z przerwą na hot doga i kakao u Jespera, udaliśmy się w drogę powrotną.
Następnego dnia, przy pięknej pogodzie pojechaliśmy na wyspę Sylt na Morzu Północnym, gdzie spędziliśmy miło czas na plaży. Wizyta w restauracji "zur goldenen Möwe", która nie jest typowa dla wyspy, była obowiązkowym punktem wycieczki. Najedzeni, opaleni i z pamiątkami wróciliśmy do Tarp.
Następny dzień był zaplanowany jako niespodzianka. Dzieci dopiero w samochodzie dowiedziały się od rodziców, że jadą do Tolkschau. Członkowie rodzin i nauczyciele z naszej szkoły mogli również dołączyć do nas na wspólną wycieczkę, aby cieszyć się ostatnią wspólną podróżą.
Każda dobra zabawa kiedyś się kończy, więc w niedzielę musieliśmy pożegnać naszych gości na dworcu kolejowym we Flensburgu.
Z niecierpliwością czekamy na wizytę u Darii, Amelii, Liliany, Amelii, Tomka, Kacpra, Iwonki i Kuby w maju przyszłego roku.
Wszyscy uczestnicy dziękujemy szkole i rodzicom, którzy zorganizowali to przedsięwzięcie, a zwłaszcza gminie Tarp, która tak hojnie wspiera projekt wymiany uczniów.

Link do czasopisma: