Laureaci konkursu

Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania, to w czasach komputera, klawiatury nie lada wyzwanie. Piękne pismo wymaga od dziecka wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny i konsekwencji. Ładne pismo to jeden z kluczy do pięknego życia. Rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, czytelne i staranne pismo, wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji - to cele tego konkursu i właśnie tego chcemy uczyć nasze dzieci. W konkursie brali udział uczniowie z klas I-III.

Komisja dokonała oceny prac biorąc pod uwagę:

• kształt i proporcje liter,
  • prawidłowość połączeń,
  • czytelność pisma,
  • rozmieszczenie tekstu,
  • poprawność ortograficzną,
  • ogólne wrażenie estetyczne.

Jury wyłoniło laureatów w trzech grupach wiekowych. Okazało się, że uczniów pięknie piszących w naszej szkole jest wielu.

„Mistrzami Kaligrafii” w roku szkolnym 2022/23 zostali:

• klasa I: Milena i Sebastian Szyszka,
  • klasa II: Kacper Dziedzic, Hanna Kopiec, Zofia Grobelny,
  • klasa III: Milena Kozubal, Alicja Woźny.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania, bo... każdy może zostać Mistrzem Kaligrafii.