Zdjęcie grupowe uczestników wyjazdu do Wrocławia

Dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę” Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Gmina Świlcza otrzymała dofinansowania prawie 10 tys. zł do wycieczki szkolnej o charakterze edukacyjnym z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” dla Szkoły Podstawowej w Trzcianie.

W ramach ww. programu uczniowie klas 4 – 8 szkoły podstawowej w Trzcianie w dniach 01.06. – 02.06.2023 uczestniczyli w zorganizowanej dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Celem programu jest sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in.:

• Zoo, wraz z Afrykarium we Wrocławiu,
  • ogród botaniczny.
  • zespół historycznego centrum, uczniowie mieli możliwość zobaczyć między innymi takie zabytki jak kościół św. Idziego – najstarsza zachowana budowla Ostrowa Tumskiego, bazylikę św. Elżbiety Węgierskiej, archikatedrę św. Jana Chrzciciela, ratusz na wrocławskim rynku, a także gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na koniec uczniowie uczestniczyli w 50 minutowym rejsie po Odrze.

Ze względu na brak wolnych miejsc w podanym terminie uczniowie nie zobaczyli Panoramy Racławickiej. Wszystkie zaplanowane 4 punkty wymagane w projekcie wycieczki udało się zrealizować

Zapraszam do galerii zdjęć:

Wycieczka do Wrocławia

Loga programu