27 kwietnia w klasach I - III został przeprowadzony Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: klasowym i szkolnym. Do ortograficznych zmagań klasowych przystąpiło 56 uczniów z klas I - III.

Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyli:

• Klasa I - Anna Miśtak
  • Klasa II - Hanna Kopiec
  • Klasa III - Alicja Woźny

Do drugiego etapu, który odbył się 28 kwietnia, przystąpili mistrzowie z klasy II i III - Hanna Kopiec i Alicja Woźny.

Zwycięzcą została Alicja Woźny, która będzie reprezentować najmłodszą grupę wiekową naszej szkoły w Gminnym Konkursie Ortograficznym o Pióro Wójta Gminy Świlcza.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, laureatom gratulujemy dobrej znajomości ortografii i życzymy dalszych sukcesów.