Flensborg Fjord

Na przełomie maja i czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcianie udadzą się do Niemiec w ramach wymiany polsko-niemieckiej, która trwa od 2019 roku. W wyjeździe weźmie udział sześciu uczniów z klasy 6: Amelia Dziedzic, Liliana Frańczak, Daria Gieroń, Kacper Jodko, Tomasz Kocur i Amelia Kwoka.

Od początku roku szkolnego koordynatorzy projektu, pani Iwona Mikosz i pan Peter Paul Golegowski wspólnie pracowali nad programem wyjazdu. Nie tylko poznamy piękne zakątki północnych Niemiec (miasto Tarp i Flensburg, Morze Północne, wyspę Sylt), ale również udamy się statkiem do Danii, gdzie zwiedzimy miasto Sønderborg. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi będziemy pracować nad projektem, którego główną postacią będzie Mikołaj Kopernik. W tym roku przypada kolejna rocznica urodzin i śmierci tego wspaniałego astronoma.

Nasze przygotowania do wyjazdu nabrały niesamowitego tempa. W każdą środę po południu uczestniczymy w 45 minutowym kursie języka niemieckiego. Przygotowujemy dokumentację związaną z wyjazdem.

No i co najważniejsze, mamy już BILETY, na zakup których otrzymaliśmy dofinansowanie Wójta Gminy Świlcza, pana Adama Dziedzica. BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Cieszymy się na ten wyjazd. Nie możemy doczekać się niedzieli, 28 maja 2023 roku.

A potem WITAJ PRZYGODO!!!

Iwona Mikosz

Zapraszam do galerii zdjęć:

Wymiana polsko-niemiecka