Zdjęcie grupowe uczestników konkursu

Śpiewanie to nie tylko okazja do miłego spędzania czasu, kształtowania estetycznego smaku i rozwoju wrażliwości, przyjazna przestrzeń przeżywania artystycznej przygody. To także lekcja wychowania, dyscypliny, wskazywania społecznych wzorców i kulturowych norm. Nauka języka obcego pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy dziecka. W ten sposób między innymi ćwiczą swoją pamięć, koncentrację, poszerzają horyzonty, kształtują świadomość społeczną i kulturową. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w pierwszych latach życia. Stąd tak wielka wartość muzykowania oraz nauka języków obcych.

22 lutego 2023 r. odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „You Can Sing”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-8 SP w Trzcianie.

Celem konkursu było pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, rozwijanie zdolności wokalnych i językowych, próba pokonania nieśmiałości poprzez publiczny występ, prezentacja umiejętności wokalno-językowych oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Zgłosiło się 17 uczestników. Konkurencja była bardzo duża, a jak się okazało, wybór zwycięzców trudny. Wszyscy uczestnicy zachwycili niezwykłą pamięcią oraz znakomitą dykcją w języku angielskim. Można również było dostrzec lekką tremę.

Wyniki konkursu:

• Maja Słodzińska
  • Beata Pomianek
  • Gabriel Wilk

• Lena Rasińska
  • Pola Ziemińska
  • Sandra Grochmal

• Zofia Sabik
  • Blanka Cichy
  • Judyta Ignas

Pozostałe dzieci dostały wyróżnienia oraz dyplomy za udział.

Dyplomy wręczył p. Dyrektor SP w Trzciane Artur Szary oraz członkowie jury p. Renata Czubocha (j. angielski), p. Krystian Nowak (n. wspomagający), p. Bogdan Barlik (muzyka).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.