Chłopiec ćwiczy ratowanie poszkodowanego na pluszowym misiu

W październiku zorganizowano w naszej szkole część 1 kursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, który jest również elementem składowym egzaminu na kartę rowerową, do którego uczniowie przystąpią w tym roku szkolnym.

Spotkania uczniów klas czwartych z pielęgniarką szkolną, panią Ewą Szymczyk obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

Poprzez ciekawe formy i metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. Każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie oraz pluszowym misiu ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie objęci szkoleniem oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

Alicja Basznianin
Iwona Mikosz