Informacja o Laboratorium Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone
w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego wyposażenia m.in. drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów, sprzętu do nagrań oraz pomocy dydaktycznych.

Informacja o Laboratorium Przyszłości 2Wszystkie zakupione elementy wyposażenia pozwolą realizować zainteresowania uczniów w tworzeniu oraz montażu nagrań dźwiękowych i filmów, rozwijaniu się w zakresie umiejętności manualnych i technicznych, samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie technologii i inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Projekty zrealizowane przez uczniów będą dostępne mediach internetowych, o czym poinformujemy w najbliższym czasie.