18 października 2021 roku rozpoczęliśmy kolejny już cykl audycji muzycznych dla klas I-III prowadzonych przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Rzeszowie. Każde spotkanie umożliwi uczniom poznanie nowych instrumentów, ich brzmienia, zaznajomi z budową i pochodzeniem. Ponadto dzieci opanują podstawowe terminy muzyczne.

Na pierwszych zajęciach muzycy przedstawili instrumenty perkusyjne: djembe, dzwonki chromatyczne, ksylofon, rototomy, zestaw perkusyjny, perkusja elektroniczna i tablet jako perkusja. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w lekcji.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i na pewno zachęciło do kolejnych audycji, które będą odbywać się w naszej szkole co dwa miesiące.

Dorota Łoboda

Galeria zdjęć: