Pióro wieczneW naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla chętnych uczniów klas IV – VIII. Podjęli oni wyzwanie i sprawdzili swoją wiedzę oraz umiejętności. Najpierw zmagali się z dyktandem w etapie klasowym, a potem szkolnym. Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyli:

• Klasa IVA – Martyna Leśniowska
  • Klasa IVB – Milena Gil
  • Klasa V – Inga Ziemińska
  • Klasa VI – Sandra Depowska
  • Klasa VII – Oliwia Stępień
  • Klasa VIII – Krzysztof Kaczmarzyk

Zwycięzcą etapu szkolnego zostały Inga Ziemińska i Oliwia Stępień, które reprezentowały starszą grupę wiekową naszej szkoły w Gminnym Konkursie Ortograficznym o Pióro Wójta Gminy Świlcza, którego finał odbył się 12 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Świlczy.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II – VIII szkół podstawowych z terenu gminy Świlcza. Prace były oceniane w 3 grupach wiekowych. Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

• II miejsce: ALICJA WOŹNY -SP TRZCIANA klasa III
  • I miejsce: INGA ZIEMIŃSKA-SP TRZCIANA klasa V
  • III miejsce: OLIWIA STĘPIEŃ- SP TRZCIANA klasa VII

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów drobne upominki za udział w konkursie, zaś laureaci konkursu otrzymali pióra Wójta Gminy Świlcza, nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.