Uczeń karmi alpakę marchewką

17 stycznia naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście – alpaki. Przybyli do sali gimnastycznej w towarzystwie miłych pań opiekunek.

Sam wygląd alpak wzbudził u dzieci zainteresowanie, gdyż wyglądały jak żywe maskotki. Dodatkowo, wełna tych zwierząt jest hipoalergiczna, zatem każdy mógł je pogłaskać. Przebywając w ich towarzystwie można było się przekonać, że są one łagodne i lubią przebywać w gronie dzieci. Uczniowie bardzo chętnie przytulali je, głaskali i karmili. Bystre zwierzaki szukały smakołyków nawet na… głowach najodważniejszych uczniów. Dzieci były zachwycone gośćmi.

Panie przekazały dzieciom wiele ciekawych informacji o hodowli i życiu tych zwierząt. Okazało się, że pochodzą z Ameryki Południowej, są krewnymi wielbłądów, a marchewka stanowi ich najlepszy przysmak, o czym przekonali się nasi uczniowie karmiąc je. Wełna tych zwierząt występuje w szerokiej gamie kolorów i wykorzystuje się ją do produkcji kołder, poduszek oraz szyje się z niej swetry, skarpety, szale, chusty, marynarki.

Zajęcia z alpakami i innymi zwierzętami rozwijają sferę emocjonalną, budują pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze zwierzętami.

Galeria zdjęć:

Spotkanie z alpakami