Zdjęcie grupowe dzieci

20 września 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego - klasę „0”, odwiedziła pielęgniarka szkolna Pani Ewa Szymczyk.

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o tym ważnym zawodzie, a w szczególności o zadaniach pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania. Pogadanka była znakomitą okazją do pokonania lęku przed kontaktem z personelem medycznym.

Największą atrakcją dla zerówkowiczów okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki oraz demonstracja niektórych prostych zabiegów (zakładanie bandaża, opatrywanie ran, mierzenie temperatury, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, ubieranie fartucha i rękawiczek, użycie koca ratunkowego). Dzieci miały możliwość poznania zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na dzielnym pacjencie - pluszowym misiu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania.

Tego dnia odwiedziły również gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej.

Uczestnicy spotkania zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Spotkanie z pielęgniarką
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12