1. Zając z marchewkąOrganizator konkursu:
    • Organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Trzcianie

2.  Adresaci konkursu
    • kategoria I - dzieci z klas 0 - I wraz z rodzicami
    • kategoria II – uczniowie klas II - III

3. Cel konkursu:
    1. Zachęcenie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia.
    2. Popularyzowanie wiedzy o żywności oraz o jej wpływie na zdrowie.
    3. Inspirowanie dzieci (w młodszym wieku szkolnym z pomocą rodziców) do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności.
    4. Sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego, także w rodzinnym gronie.

4. Warunki udziału w konkursie:
    1. Zadaniem uczestnika konkursu będzie samodzielne lub wspólnie z rodzicem (kl 0-I) ułożenie rymowanki lub wiersza o tematyce zdrowotnej i nadanie im tytułu.
    2. Treść utworu literackiego powinna być w programie Microsoft Word lub Microsoft Office, preferowana czcionka to „Times New Roman” rozmiar 16.
    3. Treść wiersza, rymowanki powinna mieścić się na jednej stronie formatu A4.
    4. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie, dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach i czasopismach, nienagradzane w innych konkursach.
    5. Wiersz powinien składać się maksymalnie z 10 wersów (maksymalnie 750 znaków).
    6. Prace należy składać u wychowawców kl.0 i kl. III do 20 października.
    7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 października 2022 r.

5. Ogłoszenie wyników konkursu:
    1. Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły.
    2. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

Organizatorzy:
Małgorzata Kurzeja, Lucyna Rzepka