W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziału „O”, uczniowie klas I - III naszej szkoły biorą udział w cyklu audycji umuzykalniających, organizowanych przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie. Głównym celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom sztuki muzycznej poprzez prezentację instrumentów muzycznych oraz zapoznanie z pewnym zakresem tematów z dziedziny muzyki. Tematy te podane są w formie przystępnej, dostosowanej do możliwości percepcyjnej odbiorców, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego i klas
I-III.

15 września 2022 r. odbyła się audycja muzyczna w formie pilotażowej, gdzie prezentowane były instrumenty strunowe (skrzypce), szarpane (gitary), keyboard, był też śpiew i wokal. Muzycy przedstawili budowę instrumentów muzycznych, każdy mógł usłyszeć różnorodność ich brzmienia w znanych utworach muzycznych a nawet spróbować zagrać na nich.

Spotkanie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i na pewno zachęciło uczniów do kolejnych audycji, które będą odbywać się w naszej szkole co dwa miesiące.


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Yamaha - szkolne audycje muzyczne
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7