RecyklinRecykling butelki

Organizatorem Konkursu zbiórki makulatury i butelki PET jest P.H.P.U ZAGRODA SP. Z O.O. z siedzibą w Strzyżowie. Konkurs skierowany jest dla wszystkich Szkół Podstawowych prowadzonych przez Gminę Świlcza. Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci, propagowanie i nauka selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Zbiórka surowców prowadzona będzie od 1 września 2022 r. do 31 października 2022 r. Każda szkoła biorąca udział w konkursie otrzyma pamiątkowy dyplom, a trzy placówki, w których zostanie zebrana największa ilość makulatury i butelek PET otrzymują nagrody pieniężne po 2000 zł.

Wszystkich uczniów zachęcamy do przynoszenia makulatury obwiązanej sznurkiem i zgniecionych butelek PET.

Surowce wtórne odbierane będą codziennie /od poniedziałku do piątku/ przez uczniów z kl. VIII w godzinach 7.30 -7.55 - wejście do „nowej szkoły” od strony północnej przy pojemnikach na makulaturę. Po zapełnieniu pojemników makulatura odbierana będzie w ponieszczeniu piwnicy „starej szkoły”.

Organizatorzy zbiórki w SP w Trzcianie:
Małgorzata Kurzeja i Dorota Majka