11 maja w naszej szkole gościliśmy policjanta Tomasza Surowca. Mundurowy przeprowadził lekcję wychowawczą dla uczniów klasy IV-VIII. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna za popełnione czyny osób nieletnich, natomiast celem spotkania było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.

Uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie, poznali konsekwencje popełniania zabronionych czynów oraz przestępstw. Policjant przypomniał młodzieży o systematycznym uczęszczaniu do szkoły. Zaznaczył, że wagary, picie alkoholu, spożywanie narkotyków i nierealizowanie obowiązku szkolnego przez osoby niepełnoletnie również podlegają postępowaniu przed sądem.

Zapraszmy do galerii zdjęć:

Spotkanie z funkcjonariuszem Policji