Kto chce naprawdę odnaleźć samego siebie,
musi nauczyć się obcować z przyrodą,
bo oczarowanie jej pięknem wprowadza
bezpośrednio w ciszę kontemplacji.
Jan Paweł II

Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. W tym dniu na całym świecie odbywają się uroczystości, imprezy i spotkania, mające na celu promocję postaw proekologicznych. Z okazji tego święta wśród uczniów klas 0-3 w tym dniu dominował kolor zielony. Odbyło się spotkanie z kapelanem Koła Łowieckiego, ks. proboszczem Januszem Winiarskim. Dzięki jego barwnym opowieściom uczniowie poznali ptaki i zwierzęta, które na co dzień mogą spotkać na łąkach i polach. Zapoznali się z wyglądem, zwyczajami oraz ciekawostkami na ich temat. Poszerzyli wiedzę z zakresu ochrony przyrody i potrzebę dbania o całe nasze środowisko.

Miejmy nadzieję, że w naszym najmłodszym pokoleniu zaowocuje wrażliwość i mądre postępowanie wobec naszej Matki Ziemi.

Zapraszmy do galerii zdjęć: