Uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie i uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. To kolejna ważna chwila w szkolnym kalendarzu pierwszaków.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odwiedzili bibliotekę, poznali zbiory oraz zasady ich wypożyczania, obejrzeli przedstawienie i rozwiązali zagadki, które dla najmłodszych adeptów sztuki czytania przygotowały ucznice klas IV.

Po wspólnej zabawie dzieci poznały zasady poszanowania i wypożyczania zbiorów bibliotecznych, a następnie złożyły uroczystą przysięgę czytelnika i zostały pasowane na Rycerzy Książki. Tego dnia każdy z nich wypożyczył swoją książkę.

Na zakończenie były drobne upominki, każdy uczeń otrzymał na pamiątkę dyplom, kolorową zakładkę, zabawkę origami a także książki z projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który realizowany jest z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mamy nadzieję, że zachęci ich to do dalszego odkrywania świata książek pełnego przygód i rozwijającego wyobraźnię.

Zapraszmy do galerii zdjęć:

Przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej