Uczestnicy konkursuW dniach 18 - 25 marca, w klasach I-III, przeprowadzony został Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki 2022”. Do testu przystąpiło 53 uczniów. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych prostych i złożonych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Poziom trudności dostosowany został do poszczególnych etapów nauczania. Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele klas I-III, wybrała uczniów z najwyższą liczbą punktów  i ci przeszli do finału. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji finałowej wyłoniono zwycięzców (w klasie I maksymalną liczbę punktów uzyskało dwoje dzieci).

Tytuł Mistrza Matematyki 2022 zdobyli:

• klasa I - ex aequo Hanna Kopiec i Jakub Piskadło,
  • klasa II - Alicja Woźny,
  • klasa III a - Antonina Wolff
  • klasa III b - Zofia Sabik.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Renata Misiuda