28 marca uczniowie klas 0-III brali udział w kolejnej audycji muzycznej przygotowanej przez nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha. Prowadzący pan Szymon Kokoszka w sposób ciekawy i dowcipny pokazał jak wyczarować muzykę z powietrza. Zaprezentował instrumenty dęte blaszane tj.: róg myśliwski , trąbkę skrzydłową, trąbkę wentylową, kornet, trąbkę piccolo oraz waltornię. Natomiast pan Maciej Mikłasz grał melodie, dopasowane do możliwości brzmieniowych i technicznych ww. instrumentów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, mogły zagrać na trąbce kibica, zapoznać się z nietypowymi instrumentami dętymi, a nawet przebrać się w strój meksykański.

Muzyczne podróże z YAMAHĄ dostarczają dzieciom wielu pozytywnych emocji, są doskonałym uzupełnieniem szkolnej edukacji muzycznej.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Renata Misiuda

Zapraszmy do galerii zdjęć:

Audycja muzyczna - „Instrumenty dęte blaszane”