Zdjęcie zbiorowe uczniów

„Dobro. Im więcej go dajesz
tym więcej dostajesz”

W naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „ Serce w potrzebie- bazarek dla Faustynki.” Faustynka urodziła się, by pokazać, że niemożliwe nie istnieje... Na start otrzymała wrodzoną wadę serduszka, wiotkość mięśni, niedoczynność tarczycy oraz Trisomię 21. Przyjęła to wszystko z wielką pokorą i rozpoczęła walkę o zdrowie, o życie, o szczęście...

Za Faustynką już cztery operacje na otwartym sercu oraz dwa zabiegi cewnikowania, niezliczone ilości wizyt u specjalistów oraz setki godzin spędzonych na zajęciach rehabilitacyjnych. Zwykle uśmiechnięta, uparta i mająca swoje zdanie młoda dama pędzi do przodu. Goni swoich rówieśników, a do pokonania ma wciąż odległy dystans. My też postanowiliśmy pomóc jej w tej gonitwie, organizując w naszej szkole zbiórkę fantów.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i pracownikom naszej szkoły. To dzięki Wam udało się zebrać mnóstwo fantów, które przekazałyśmy w piątek 18 marca mamie Faustynki. Licytacja fantów trwa na Facebooku na grupie „ Serce w potrzebie - bazarek dla Faustynki”. Tu też pojawiły się podziękowania dla nas, które pozwolimy sobie zacytować:

„Kochani, dziś moja ławeczka uginała się pod ciężarem dobroci Waszych serc. Było jak zawsze sporo rzeczy przeznaczonych na pomoc dla Ukrainy, za co pięknie dziękuję, ale było również całe mnóstwo fantów dla Faustynki. Z wrażenia zapomniałam zrobić zdjęcia. To poruszające, że mimo trudnego czasu przepełnionego pomocą naszym sąsiadom z Ukrainy, macie jeszcze siłę i czas powalczyć o Faustynkę. Dziękuję z całego serca za wszystko, za fanty, za upominek, życzenia, pamięć... Torebeczkę znalazłam przed chwilą, zamieszała się pomiędzy fantami. Jutro Fausti będzie miała frajdę z samego rana, bo uwielbia takie paczuszki niespodzianki Dziękujemy całej społeczności ze Szkoły Podstawowej w Trzcianie !! Jesteście Kochani!!!".

Teresa Zagulska
Marta Smajdor