1 marca 2022 roku przedstawiciele władz samorządowych na czele z panem wójtem Adamem Dziedzicem, zastępcą wójta Sławomirem Styką, sołtysem wsi Trzciana Kazimierzem Łagowskim oraz dyrekcją Szkoły Podstawowej w Trzcianie złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów, zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą Mieczysława Kawalca przy kościele parafialnym w Trzcianie. Władzom samorządowym towarzyszyli strzelcy oraz uczniowie szkoły wraz z pocztem sztandarowym. W pieśniach patriotycznych i filmie, który przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli, przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych i przybliżamy ich bohaterskie i tragiczne losy oraz przekazujemy przesłanie, które zostawili kolejnym pokoleniom. W ten sposób składamy hołd Wyklętym i Niezłomnym za męstwo, niezłomną postawę, silne przywiązanie do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie naszego kraju.

Wierni złożonej przysiędze dali dowód bezgranicznej odwagi i przywiązania do Ojczyzny…

Podjęte działania są dla nas wszystkich ważną lekcją historii oraz naszym świadectwem patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny, byśmy nigdy nie zapomniali kim byli i dlaczego zginęli, a także pamiętali, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Wartości, takie jak umiłowanie ojczyzny i wolności w sposób szczególny stają się aktualne w kontekście obecnej sytuacji na świecie. Solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy, którym przyszło walczyć o wolność. Przygotowany film uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć na lekcjach wychowawczych. Dodatkowo na szkolnym korytarzu pojawiła się okolicznościowa wystawa w oparciu o materiały przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Film przygotowali uczniowie:

  • śpiew: Franciszek Barlik kl. II, Blanka Cichy kl. IV, Emilia Lis kl. IV, Amelia Mika kl. IV, Maria Mrowińska kl. IV, Zuzanna Pisula kl. IV, Marta Pomianek kl. IV, Wiktoria Smagała kl. IV, Martyna Szczepanowska kl. IV, Karolina Szczęch kl. IV, Blanka Wiatr kl. IV, Emilia Woźny kl. IV, Izabela Zagulska kl. IV, Inga Ziemińska kl. IV, Pola Ziemińska kl. IV, Gabriela Czech kl. VIII.
  • lektorzy: Julia Stepień kl. VIII, Emilia Baran kl. VIII, Patryk Ślęzak kl. VIII, Maksymilian Bieś kl. VIII.
  • opieka: Joanna Gajewska-Żabek, Alicja Basznianin, Krystian Nowak, Agnieszka Małozięć, Bogdan Barlik.

Zapraszany do galerii zdjęć:

Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Młode pokolenie w hołdzie wyklętym bohaterom
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12