21 stycznia gościliśmy w naszej szkole Dariusza Rocheckiego, członka grupy, ,trzask.pl”, która od kilku lat współpracuje z naszą szkołą., ,Podróżując” z naszym przewodnikiem po Afryce mieliśmy okazję poznać Kenię. I tak, w środku zimy poczuliśmy powiew gorącej Afryki.

Dzika przyroda i unikalne krajobrazy stały się naszym udziałem podczas oglądania zdjęć i słuchania opowieści o afrykańskim kraju. Przenieśliśmy się do parków i rezerwatów przyrody, gdzie na safari obserwowaliśmy dzikie zwierzęta.

Dowiedzieliśmy się sporo o życiu Masajów. Pan Dariusz zainteresował uczniów zwyczajami miejscowej ludności, ich przygodami. Zafascynował krajobrazami Afryki i podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat ludzi i zwierząt.

Była to inna, ale na pewno bardzo cenna lekcja geografii, która spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy, do czytania i do realizowania marzeń.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny grupy „trzask.pl”.

Zapraszany do galerii zdjęć:

Międzynarodowo w Nairobi
Brama Mombasy