Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas.

Plakat akcji "Rodacy bohaterom"Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Rodacy Bohaterom” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem akcji jest pomoc i pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a przez szereg różnych zdarzeń pozostali po II wojnie światowej za wschodnią granicą. Mieszkają poza granicami naszego państwa również ich rodziny, które z dumą pielęgnują pamięć o historii, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu i wzmacniają polską tożsamość. Żyją często w bardzo skromnych warunkach socjalnych. W całej Polsce zbierane są dary, które są odpowiednio segregowane, po czym transportowane do rodzin i osób wskazanych przez Związki Polaków na Kresach Wschodnich.

Jesteśmy dumni z hojności rodziców, uczniów i pracowników naszej szkoły, dzięki którym udało się zebrać potrzebne dary (mąka, cukier, kasza, makaron, konserwy, słodycze, herbata, kawa, olej), które odebrali od nas przedstawiciele Stowarzyszenia.


Zapraszany do galerii zdjęć:

Polacy bohaterom
Polacy bohaterom
Polacy bohaterom
Polacy bohaterom
Polacy bohaterom
Polacy bohaterom
Polacy bohaterom
Polacy bohaterom
Previous Next Play Pause
1 2 3 4