6 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbyła się na żywo audycja muzyczna prowadzona przez Szkołę Yamahę. Prowadzący p. Szymon K. w ciekawy sposób zapoznał uczniów z kl. 0 -III z instrumentami smyczkowymi.

Głównymi bohaterami spotkania były skrzypce małe, skrzypce duże, altówka i skrzypce elektryczne. Uczniowie poznali budowę skrzypiec, dowiedzieli się o ich produkcji (skrzypce małe wyprodukowane są w fabryce w ciągu jednego dnia, natomiast skrzypce duże wykonywane są przez lutnika przez okres dwóch lat, można spotkać się też z inną nazwą skrzypce lutnicze - zaprezentowane skrzypce mały ponad 100 lat).

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z technikami gry na skrzypcach / technikami artykulacyjnymi/: Legato, Staccato, Tremolo, Pizzicato. Gość spotkania pani Kinga M. przepięknie zagrała na wszystkich rodzajach skrzypiec. Dzieci świetnie się bawiły, a całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Małgorzata Kurzeja

Zapraszany do galerii zdjęć:

Instrumenty smyczkowe - skrzypce