Logo konkursuW środę 24 listopada 2021 r. odbył się w naszej szkole konkurs Alfik Matematyczny. Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Ten trud podjęło 10 uczniów z klas 4-8.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Przygotowuje on uczniów do rozwiązywania testów wyboru, które coraz częściej wkraczają do szkół. Dla nauczycieli organizujących takie konkursy jest to znakomita okazja do pobudzenia zainteresowań uczniów. Ponadto udział w konkursie ogólnopolskim daje uczniom niepowtarzalną szansę porównania ich wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół, województw.

Alfik Matematyczny to konkurs, w których uczniowie piszą test jednokrotnego wyboru. Sam fakt kodowania testów przygotowuje ich do egzaminu, gdzie ta umiejętność jest niezwykle ważna.

Trzymamy kciuki za bardzo dobre wyniki naszych uczniów.


 Alfik matematyczny 1Alfik matematyczny 2