Uczniowie zgłaszają się do odpowiedziDnia 15 listopada w ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza, w klasie 8 odbyły się zajęcia warsztatowe. Jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie ludzi i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego. Uczniowie zaznajamiali się ze źródłami i skutkami zanieczyszczeń atmosfery. Pogłębiali swoją wiedzę na temat smogu i niskiej emisji.

W dzisiejszych czasach wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Codziennie decydujemy o tym z jakiego środka transportu skorzystamy, w jaki sposób ogrzejemy nasze domy, jaką ilość zanieczyszczeń „wprowadzimy” do środowiska poprzez wybory konsumenckie.

Ogromne zaangażowanie, a także ciekawy sposób przeprowadzenia warsztatów spowodowały, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Iwona Mikosz

Galeria zdjęć: