Logo Akademii Bezpiecznego PuchatkaPierwsze tygodnie nauki w nowej szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu pierwszoklasistów. Wkraczają w zupełnie nieznany im świat, który stawia przed nimi nowe wyzwania. To także czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań.

Dlatego tak ważne jest, aby już od początku edukacji uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach. Mając to na uwadze, dołączyliśmy do XIII edycji „Akademii Bezpiecznego Puchatka” - największego w Polsce programu o tematyce bezpieczeństwa, skierowanego do klas I szkół podstawowych w całym kraju.

Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami.

Na zakończenie programu, zdobyta przez uczniów wiedza zostanie zweryfikowana Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa, składającym się z 12 pytań. Po realizacji zajęć i Testu Bezpieczeństwa szkoła otrzyma Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zaś dzieci dyplomy.

Pierwsze zajęcia już za nami...

Renata Misiuda

Galeria zdjęć: