Dzień Pierwszaka to wyjątkowe święto dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 28 października, po dwóch miesiącach nauki, dzieci klasy pierwszej zostały uroczyście przyjęte do grona społeczności szkolnej.

Ślubowanie poprzedziły wiersze i piosenki wykonane przez pierwszoklasistów, potwierdzające ich umiejętności recytatorskie i wokalne. W niezwykle podniosłej atmosferze, w pięknie udekorowanej sali lekcyjnej, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać -radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania dyrektor Artur Szary dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.

Następnie życzył sukcesów w nauce oraz zapewnił o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyła się z-ca dyrektora Agnieszka Małozięć oraz wychowaczyni Renata Misiuda.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz słodkich upominków przygotowanych przez rodziców. Ten wyjątkowy dzień zakończył się wesołą zabawą pod czujnym okiem animatora Jana Ślączki.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów.

Renata Misiuda

Galeria zdjęć: