Listopad to czas zadumy i refleksji nad niebem, świętością, życiem wiecznym. Czas, kiedy to w szczególny sposób wspominamy tych, co odeszli.

Tego dnia odwiedzamy cmentarze, by zapalić znicze na mogiłach bliskich. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami w ramach akcji #Szkoła Pamięta odwiedzili cmentarz w Trzcianie, aby uporządkować groby lokalnych bohaterów, ozdobić je kwiatami i zapalić znicze na mogiłach. Opieka nad grobami na pobliskim cmentarzu stała się dla nas lokalną tradycją będąca doskonałą dla młodego pokolenia lekcją patriotyzmu i hołdu bohaterom naszej niepodległej ojczyzny.

Co roku odwiedzamy mogiły grób Nieznanego Żołnierza - Legionisty I Brygady Legionów Polskich 1914-1918, lotnika por. Stanisława Ciocha i plut. Władysława Ciocha oraz Jana Juchy – Sybiraka, żołnierza armii gen. Andersa. Szczególną opieką otaczamy także grób byłego kierownika szkoły w Trzcianie Edmunda Banickiego.

Galeria zdjęć:

#Szkoła Pamięta