Święto Konstytucji to doskonała okazja, by przybliżyć uczniom znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna i Patriotyzm. Od dnia uchwalenia Konstytucji 3-Maja minęło już 230 lat, a coroczne obchody tego święta uświadamiają nam Polakom, że żyjemy w wolnym kraju, cenimy tradycję i tożsamość narodową.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wysłuchali pogadanek, wykonali tematyczne prace plastyczne, uczestniczyli w quizach, recytowali wiersze o Ojczyźnie, słuchali patriotycznych pieśni.

Trzecioklasiści, którzy w tym dniu uczyli się stacjonarnie, udali się wraz z wychowawcami pod Pomnik Konstytucji, który znajduje się obok budynku naszej szkoły, gdzie w imieniu całej społeczności szkolnej oddali hołd twórcom Konstytucji, składając wiązankę biało-czerwonych kwiatów.

Galeria zdjęć:

Wiwat 3 Maja! Wiwat Konstytucja!