Transparent  Dzień Wyklętych

Pierwszego marca bieżącego roku po raz dziesiąty obchodziliśmy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jest to święto ustanowione przez Sejm RP 3 lutego 2011 roku jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, aby Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę – cenę życia. Dlatego tak ważne jest, aby „Wyklęci” żyli w naszej pamięci i byli dla nas wzorem patriotyzmu.

W naszej szkole, trochę w zmienionej formie, uczciliśmy święto „Żołnierzy Niezłomnych”. Na szkolnym korytarzu pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów, którzy tworzyli polskie, powojenne podziemie niepodległościowe. Klasy 4-8 miały możliwość obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów klas 7-8 pod opieką nauczycieli naszej szkoły.

Serdecznie dziękujęmy młodzieży zaangażowanej w prezentację: Alicji Książek, Miłoszowi Pisuli, Patrykowi Ślęzakowi, Julii Stępień, Tatianie Depowskiej, Julii Kocur, Mateuszowi Maciejowi z nagranie recytacji oraz Martynie Ruda za nagranie piosenki żołnierskiej. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli uczestniczyć w akademii na żywo.